Головна » Файли » 5 клас

#карантиносновиздоров'я
08.04.2020, 08:07

Опрацювати §22 виконати завдання на с.121 письмово і відправити на вайбер

Туберкульоз.

     Люди, які живуть поруч, утворюють ваше соціальне середовище. Це ваші батьки, родичі, друзі, вчителі, сусіди, знайомі і незнайомі тобі люди, громада твого міста, населення країни. Переважна більшість із них - чесні, порядні люди. Та це не означає, що у соціальному середовищі не існує можливих небезпек  для твого життя і здоров'я. На жаль, в Україні триває епідемія туберкульозу і ВІЛ/СНІДу. Тому всім необхідно знати, у чому небезпека цих захворювань і як захистити себе від зараження.

 Туберкульоз – хвороба, на яку люди хворіють уже кілька  тисячоліть. Це соціально – небезпечна захворювання.

       Це інфекційне захворювання  спричиняє  бактерія паличка Коха, яка передається переважно через повітря: повітряно – крапельним шляхом. Зараження відбувається при контактах з хворими людьми, коли вони кашляють, у повітря потрапляє велика кількість збудників туберкульозу. Інфікування можливе через продукти харчування.

Найбільшу небезпеку для оточуючих становлять хворі з відкритою формою хвороби (мокротними виділеннями з  рештками крові).

      Ця інфекційна паличка стійка до холоду, тепла, вологи та світла. У вуличному пилу, на сторінках книг зберігається живою впродовж трьох місяців.

     Туберкульоз підступний.  На ранній стадії хвороби  немає ні скарг ні ознак захворювання. Лише в разі подальшого розвитку захворювання у людини з’являються ознаки  хвороби.

     Найтиповішими проявами туберкульозу органів дихання є:

- нездужання, підвищена стомлюваність, погіршення апетиту, погіршення сну, схуднення,  холодний піт уві сні, підвищення температури тіла до невисоких цифр, кашель, кровохаркання… Часто він протікає «під маскою» грипу, пневмонії із затяжним  перебігом.    

Як запобігти інфікуванню туберкульозом?

1.Уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми і тваринами, бездомними тваринами;

2. Не докурювати цигарки після  курців, а якщо вже є така необхідність, то слід докурювати через мундштук;

3. Користуватися особистими предметами гігієни;

4. Вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголю, наркотиків;

5. Докласти зусиль, щоб їжа кожної людини була поживною, багатою на вітаміни, білки, жири і вуглеводи, мінеральні речовини для підвищення імунітету;

6. Не купувати продукти на стихійних ринках, бо вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;

7. Регулярно провітрювати  житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні

Щоб виявити  туберкульоз дорослим роблять флюорографію -  знімок легень, а для дітей застосовують щеплення - реакції

Пам’ятаєте, як вам робили подряпину на руці, а на третій день вимірювали діаметр пухирця, що утворився навколо неї. Коли дитина здорова, то пухирець невеликий. В іншому разі проводять додаткові обстеження. Якщо виявлять туберкульоз, хворого неодмінно лікують.

24 березня – всесвітній день боротьби з туберкульозом. Біла ромашка – символ боротьби з туберкульозом.

Нажаль, через поширеність цієї хвороби ніхто не застрахований від зараження нею. Однак, інфікується далеко не кожен. Все залежить від стану твоєї імунної системи. Адже імунітет – могутня зброя проти збудників туберкульозу.

Що ж таке імунітет?

Людський організм це ніби то фортеця, імунітет - могутнє військо, яке захищає його  від загарбників - вірусів. Імунітет організму – система, що забезпечує  захист організму від впливів зовнішнього середовища та зберігає основні  функції життєдіяльності організму.  Наприклад, ми легенько пошкоди¬ли палець. Ми, може, і не помітимо, а наші захисники – клітини крові, що називаються лімфоцитами, вже всту¬пили в бій. Наступного дня навко¬ло ранки з'являється почервоніння, згодом - гній; гнійник прориваєть¬ся, ранка загоюється. Так працюють лімфоцити: кров'яними руслами вони поспішають до місця «аварії». Тобто сама система організму спрямована на те, щоб знешкодити або прогна¬ти «чужинця».                                                                                      Існує безліч людей, які день у день руйнують ці захисні споруди свого організму. Руйнують алкого¬лем, сигаретами, різними хімічни¬ми речовинами.

Чинники, що ослаблюють імунітет:

-              Несприятливі умови життя, шкідливі звички

-              Пасивний відпочинок

-              Неправильне й незбалансоване  харчування

-              Несприятливі екологічні  умови

-              Недоступність лікарських  засобів

-              Перевтома

Чинники, що підвищують імунітет:

-              Здоровий  спосіб життя дотримання правил гігієни, відсутність шкідливих звичок

-              Активний руховий режим,загартовування

-              Здорове, раціональне харчування

-              Відпочинок на природі

-              Оздоровлення влітку

-              Лікування народними засобами, доступнее медичне забезпечення  та обслуговування

-              Дотримання розпорядку дня, чергування праці і відпочинку

Категорія: 5 клас | Додав: svitlanaobrun
Переглядів: 154 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar